Як ми всі знаємо, сабвуфер в машину є невід'ємною частиною аудіосистеми будь-якого авто. Будь то серійні, неоригінальні або повністю нестандартні, ми всі полюбили глибоку мелодійну чарівність важкого баса. По суті, за відтворення низьких нот в діапазоні 20-200 Гц відповідає сабвуфер. Коли дифузор рухається вперед і назад, повітря переміщається і створюється звук. Без цієї важливої частини ваш сабвуфер був би зайвий, а музика сильно постраждала б. Але з чого саме виготовляють дифузор сабвуфера та що впливає на його якість?
По суті, єдина рушійна частина сабвуфера - це дифузор, що робить цю деталь однією з найважливіших. Матеріали, використовувані для дифузора, бувають найрізноманітніші, і, очевидно, не всі вони створені однаково. Тут ви докладніше дізнаєтеся, які бувають дифузори, що впливає на властивості і особливості дифузора сабвуфера, і про відмінності між використовуваними матеріалами.
Різні типи матеріалів
Ваша автомобільна аудіосистема повинна бути не тільки компактною, але і міцною. Рух і фактори навколишнього середовища, такі як тепло і волога, будуть піддаватися впливу на Ваш пристрій. З такою кількістю зовнішніх сил, не дивно, що існує так багато різних матеріалів.
Динаміки з паперовим дифузором
Так, ви читали, що правильно оброблений папір - один з найбільш поширених матеріалів. Оскільки папір легкий, у нього найшвидший час відгуку як у елемента який рухається. Варто відзначити, що це оброблений папір, тому на нього буде нанесено шар покриття, що забезпечує довговічність дифузора.
Зазначений тип дифузорів має ряд переваг: легкість, високий поріг чутливості, здатність гасити внутрішні коливання, що дуже відбивається на якості звуку.
Тим не менш, варто враховувати, що даний тип дифузорів менш міцний і не такий жорсткий в порівнянні з іншими більш сучасними матеріалами, що трохи обмежує такі динаміки в потужності. Зате вони більш чутливі, і звук виходить досить чистим без перешкод.
Дифузор з поліпропілену
Цей матеріал використовується для виробництва дифузорів завдяки його легкості і більшої жорсткості, ніж папір. Поліпропілен - найпоширеніший матеріал, що використовується виробниками, тому що з ним легко працювати. Цей матеріал додасть більше захисту вашого дифузора, запобігання пошкодження вологою і цвіллю.
Слід зазначити, що дифузор мало впливає на якість звуку, а поліпропілен - це матеріал, який практично не впливає на звук, що ідеально. Цей матеріал - дуже дешеве і довговічне рішення для заміни дифузора сабвуфера.
Алюмінієвий і магнієвий дифузор динаміка
Ці матеріали дуже поширені серед аудіо компонентів, таких як динаміки і підсилювачі, але найкраще підходять для використання в сабвуфері. Причина цього в тому, що алюміній і магній викликають резонанс високого тиску, який не буде чути в дифузорі сабвуфера через нижче виробленої частоти.
Якби вам довелося вибирати між двома, магній краще, ніж алюміній, тому що він більш жорсткий, що робить його ідеальною характеристикою для дифузора динаміка.
Кевларові дифузори
Це металеве волокно використовується для виготовлення куленепробивних жилетів, тому очевидно, що цей матеріал надзвичайно міцний. Найбільшою перевагою є гнучкість, міцність і легкість. Ці фактори роблять матеріал ідеальним для використання в звукових пристроях.
При використанні в дифузорі кевлар може зберігати свою форму під великим тиском, що забезпечує краще зміщення звуку. Також дифузори з кевлара мають більший термін придатності.
Карбоновий (вуглецеве волокно) дифузор
Вуглецеве волокно, як і кевлар, є ідеальним матеріалом для виготовлення дифузорів сабвуфера. Велосипеди з високими експлуатаційними характеристиками виготовляються з карбону через його легкість і міцність. З такими позитивними характеристиками було б нерозумно не вбудовувати це в дифузор сабвуфера.
Вуглецеве волокно забезпечує високу продуктивність завдяки міцності і гнучкості матеріалу. З цим матеріалом вам не доведеться турбуватися про пошкодження вашого пристрою.
В кінцевому підсумку матеріали, згадані в цій статті, не сильно впливають на якість звуку. Швидше вони збільшують довговічність пристрою, і, оскільки дифузор є найбільш активною частиною, ви повинні бути з ним дуже обережні. На щастя, виробники знайшли спосіб використовувати міцні матеріали, які не надто важкі. Всі ми знаємо, що сабвуфери досить важкі, тому приємно дізнатися, що виробники працюють над полегшенням пристрою.
Купити сабвуфер в Ужгород, Київ, Житомир, Чернігів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Черкаси, Умань, Луцьк, Львів, Чернівці, Полтава, Харків, Одеса, Кропивницький, Запоріжжя, Дніпро, Кривий Ріг, Хмельницький, Вінниця та інших населених пунктах України ви завжди можете в інтернет-магазині AcousticLab.com.ua. У нашому магазині ви знайдете кращі моделі за вигідною ціною.